O praléku

Na tomto webu autor od roku 2007 publikuje články v oblasti zdravotní péče, které pomáhají široké veřejnosti i odborným pracovníkům. Cílem autora je nestranně a srozumitelně vzdělat čtenáře v oblasti prevence a péče o zdraví a informovat o běžných zdravotních problémech.

 
MUDr. Jaroslav Pavelka (i 1952)
MUDr. Jaroslav Pavelka (i 1952)
Ambulantní chirurg s 40letou praxí
Absolvent první Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze z roku 1978. Zpočátku působil jako vojenský lékař v Havlíčkově Brodě. Poté pracoval přes 30 let v nemocnici v Litoměřicích jako ambulantní chirurg a operatér. V letech 2008–2021 jezdil po Severočeském kraji jako lékař rychlé lékařské pomoci. Nyní doprovází pacienty, kteří utrpěli vážný úraz nebo závazně onemocněli mimo ČR. Pečuje o ně při jejich návratu do vlasti.

Historie webu

Tento web byl založený v roce 2007 v reakci na časté a opakující se dotazy pacientů, kolegů a známých. Postupným přidáváním článků začala vznikat databáze autorova pojetí medicíny a přístupu k nemocem a k lidskému zdraví obecně.

Postupným přidáváním článků vzniklo během prvních 10 let kolem stovky článků. Každý z nich prošel revizí s připomínkovým a schvalovacím procesem. Návštěvnost webu postupně vzrostla na desítky tisíc unikátních čtenářů měsíčně.

iVe druhé fázi své existence všechny články dostaly obrázek a štítky. Web prošel řadou vylepšení co do výkonu, modernizace vzhledu a zobrazení. Přibylo interaktivní vyhledávání a filtrování článků podle štítků (kategorií).

Díky autorově neúnavné práci a trpělivosti má každý možnost získat názor zkušeného ambulantního chirurga, kterému prošly rukama tisíce pacientů. Poděkování patří také všem sponzorům, kteří svým málem přispěli k udržení a rozvoji tohoto webu.

Sponzoring webu

Práce s obsahem přináší nemalé náklady. Vytvoření kvalitního textu, který je dobře čitelný pro širokou veřejnost, vyžaduje revizní proces a profesionální podporu. Organizace článků, jejich aktualizace a udržování vzájemných vztahů mezi články je nekončící proces.

iHlavním cílem autora je udržení, správa a rozvoj webu se zachováním nekomerční podstaty – nestranný obsah bez reklam. Jakýmkoli finančním příspěvkem podpoříte tento cíl naplnit.

Díky Vašim příspěvkům bude autor schopen udržovat a dále rozvíjet obsah a pomáhat tak čím dál tím více lidem. S rostoucí částkou bude možné web dále rozšiřovat, což mohou sponzoři přímo či nepřímo ovlivnit:

 • vznik nových článků na vybrané téma,
 • pokročilý sběr zpětné vazby čtenářů,
 • off-line procházení webu (bez připojení k internetu),
 • mobilní aplikace,
 • tisk papírových brožur (sady článků na míru),
 • moderovaný Facebook s aktivní diskuzí ke článkům,
 • generované sady otázek na zvolené téma,
 • interaktivní testy (abc) s automatickým vyhodnocením,
 • překlady, lokalizace a zpřístupnění obsahu ve více jazycích.

Pro účely dotací jsme zvolili službu Patreon. Služba je zčásti v angličtině, podporuje platby přes PayPal a platební kartou. Pokud chcete web sponzorovat jiným způsobem nebo za jiných podmínek, ozvěte se autorovi na e-mailmudr tečka pavelka zavináč pralek tečka cz.

Nová elektronická kniha

Chystáme se vydat e-book se články tohoto webu. Získáte tím všechny články autora do své oblíbené čtečky. Koupí e-booku navíc podpoříte autora a další rozvoj tohoto webu.

 1. iE-book pro všechny druhy čteček plus formát PDF.
 2. iAutomatické aktualizace a přidávání nových článků!
 3. iZajímá Vás e-book?